Loading

wait a moment

Jakie są produkty wpływające dobrze na trawienie

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo dobrze się odżywiać. Wszystko to spowodowane jest stale zmieniającymi się trendami, choć nie tylko. Rynek oferuje stale coraz to nowsze rozwiązania, a ludzie zaczynają się gubić. W efekcie, pomiędzy sklepowymi regałami spędzają długie godziny, nie wiedząc przy tym w istocie jakiego wyboru dokonać ostatecznie.

Przeszkadzać może wszystko. Najczęściej jednak fakt, że po spożyciu danej potrawy, znów ból brzucha zacznie narastać i dopadną kolejne dolegliwości trawienne. Z tych powodów, ludzie coraz częściej decydują się na przemyślane zakupy, dzięki którym nie będą musieli lub wyeliminują dokuczliwe efekty uboczne. Istnieje także szereg rozwiązań, które pobudzają układ trawienny, a znane są od pokoleń.

Oto one:

  • Osłabiona flora bakteryjna to najczęstsza przyczyna problemów trawiennych. Florę można skutecznie wzbogacać poprzez preparaty bogate w potrzebne probiotyki. Są to m.in.

    : ogórki kiszone, kiszona kapusta i oliwki;

  • Rewelacyjnym przykładem na poprawienie trawienia jest picie herbat ziołowych. Niestety, w dzisiejszym czasie bardzo często się od tego odchodzi. Bowiem zaparzenie takiej herbaty trwa chwile, czy dwie. Jak powszechnie wiadomo – ludzie mają coraz mniej czasu i są niecierpliwi.

    Nie mniej jednak znana wszystkim mięta ma właściwości, dzięki którym jelita, a raczej ich mięśnie wokół zostają rozluźnione, a ból brzucha ustępuje;

  • Kolejnym sposobem na eliminację trawiennych dolegliwości jest zamiana soków owocowych na warzywne. Pierwsze zawierają dużo fruktozy, która negatywnie wpływa na ogólny stan jelit. Zastąpienie ich warzywnymi koktajlami sprawi, że organizmowi dostarczymy więcej błonnika, minerałów i witamin;
  • Dobrze jest jeść więcej bananów, ponieważ są produktami lekkostrawnymi, a przy tym świetnie smakują. Są świetnym źródłem potasu, dzięki któremu mięśnie gładkie zachowują swój rytm pracy.

.