Loading

wait a moment

Czym charakteryzuje się herbata Earl Grey

Picie herbaty od wieków kojarzy się nie tylko z przyjemnością, ale z dodatkowymi właściwościami, takimi jak: poprawa humoru czy stanu zdrowia. Herbata Earl Grey to gatunek, który kochają niemalże wszyscy. Jest uznawana za tradycję, a jej wyjątkowy smak sprawia, że znajduje stale to nowych zwolenników i smakoszy. Herbata ta jest czarna, a jej wyjątkowa nuta zawdzięczana jest obecności bergamotki. Olejek ten ma szereg zastosowań, dzięki którym picie tejże herbaty staje się czymś wyjątkowym.

Otóż oprócz samego występowania jako jej składnik, świetnie odnajduje się w nietradycyjnych formach leczenia, jakim jest m.in. aromaterapia. Jeśli chodzi jednak o charakterystykę herbaty Earl Grey oraz korzyści z jej spożywania, w szczególności należy zwrócić uwagę na:

  • Poczucie zrelaksowania i wypoczynku. Mogłoby się wydawać, że herbata niemal nie jest w stanie tego zrobić, jednak nic bardziej mylnego.

    Olej bergamotowy jest stosowany od wieków w medycynie naturalnej. Można się tylko domyślać, że odpowiada za ogólne wyciszenie się organizmu. Dobrze jest więc spożyć kubek takiej herbaty w ciągu dnia, gdy stres w rzeczywistości oscyluje na wysokim poziomie;

  • Herbata Earl Grey w swoim składzie posiada teinę, czyli tzw. ,,herbacianą kofeinę’’. Ta z kolei odpowiedzialna jest za delikatne pobudzenie do działania.

    W porównaniu z kawą – swobodnie można ją wypić chociażby przed snem;

  • Earl Grey poprawia układ krążenia. W składzie, którego posiada olej bergamotowy – odpowiedzialnego za prawidłową pracę serca. Jak się okazuje – obniża on poziom cholesterolu w organizmie oraz reguluje poziom cukru;
  • Wiele osób w dzisiejszym świecie zmaga się z dolegliwościami układu trawiennego. Szybko jednak można je rozwiązać. Jednym z przykładów jest regularne picie herbaty Earl Grey.

    Po miesiącu spożywania, problemy wyraźnie ustąpią. Co ciekawe, świetnie się sprawdza także w problemach z chrapaniem.

.