Loading

wait a moment

Czego użyć by zrobić pierniki

Pierniki od pokoleń kojarzone są ze Świętami Bożego Narodzenia. Ciężko wyobrazić sobie ten piękny czas bez pachnących wypieków. Idea powstawania pierników nie opiera się jednak jedynie na ich pieczeniu. W reklamach świątecznych bardzo mocno zaznaczony jest czas, o który w istocie chodzi. Czas, w którym rodzina spędza ze sobą piękne, świąteczne chwile. Dzięki temu poszczególni domownicy się jednoczą, babcie przekazują swoje tajniki, a wnuki zajmują się dekoracją. Niemniej jednak nie każdy wie w jaki sposób je przygotować.

Oczywiście można kupić gotowe zestawy mieszanek i dekoracji, które posłużą temu zabiegowi lub zaopatrzyć się w takie słodycze w sklepach. Czy warto jednak się decydować na taką prostotę? Otóż niekoniecznie. Każda kolejna zdobyta umiejętność zostanie w pamięci lub zostanie zapisana na kartce, którą można przekazywać swoim dzieciom, czy wnukom. Aby upiec pierniczki potrzeba przede wszystkim:

  • Świątecznego nastroju i zapału. Bez tego ani rusz! Pieczenie powinno być przyjemnością, a nie obowiązkiem. Co najlepsze w piernikach to fakt, że można je przygotowywać z dużo większym wyprzedzeniem. Nie muszą więc wpływać na przygotowywanie większości świątecznych potraw;
  • Jeżeli chodzi o składniki podstawowe, to przede wszystkim należy przygotować: cukier, mąkę tortową, prawdziwe masło, miód, mleko, sól i jajka.

    Do składników nadających uroku i aromatu zaliczyć także można wszelakie przyprawy: cynamon, imbir, pieprz, goździki, kardamon, ciemne kakao. Nie zaszkodzą także opcjonalne rodzynki, ulubione orzechy, a nawet skórka pomarańczy.

  • Nie wolno zapominać oczywiście o końcowym efekcie. Tu pracę można z pewnością przekazać najmłodszym domownikom. Z radością zajmą się dekoracją, zapamiętując swoją pracę i szczęście na długie lata. Do ozdabiania przydadzą się: lukier, kolorowe pisaki spożywcze i barwniki. Forma dekoracji to kreatywność i swoboda w tworzeniu wszelakich wzorów.

.