Naturalna pielęgnacja urody cieszy się coraz większym powodzeniem, a konsumenci zaczynają w większym stopniu rozumieć to, że kosmetyki zawierające liczne substancje syntetyczne nie służą ich skórze i zdrowiu. Wiele ze zwykłych kosmetyków, które znaleźć można w drogeriach, posiada właściwości uczulające i drażniące, potrafiąc skutecznie zaburzyć równowagę skóry. Dlatego też najlepiej korzystać z kosmetyków naturalnych, które nie tylko skórze nie szkodzą, ale również wspierają ją w regeneracji i chronią. Bazą takich kosmetyków powinny być naturalne oleje tłoczone na zimno. Warto zainteresować się więc między innymi polską marką Mokosh.

Oleje w kosmetykach — dobre czy złe?

Na etykietach wielu kosmetyków można znaleźć wyszczególnioną informację mówiącą o tym, że nie zawierają one tłuszczów. Dotyczy to przede wszystkim kremów. Z tego powodu część konsumentów przyjmuje, że zawartość olejów w kosmetykach jest zła. Tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie — oleje wręcz powinny być bazą dobrych kosmetyków, szczególnie tych naturalnych. Oleje w kosmetykach mają wiele funkcji. Po pierwsze transportują one ekstrakty roślinne i witaminy, a także inne substancje aktywne, w najgłębsze warstwy skóry. Jednocześnie zawierają one cenne kwasy tłuszczowe, które odbudowują barierę hydrolipidową skóry. Wiele osób martwi się jednak, że olej zatka im pory. Owszem, niektóre oleje mają takie właściwości, ale dobre kosmetyki naturalne, takie jak te oferowane przez markę Mokosh, nie są komedogenne, a więc nie posiadają właściwości blokujących pory, pomagając je nawet oczyścić i regulując produkcję sebum.

Mokosh — marka znad Wisły i jej produkty


Nasza rodzima marka Mokosh posiada bardzo szerokie portfolio produktów, w których wykorzystywane są najwyższej jakości naturalne oleje, których często próżno szukać w kosmetykach innych firm. Należy do nich między innymi olej z pestek malin, który jest jednym z najlepszych dla skóry tłuszczów. Kosmetyki te dodatkowo wzbogacone są rozmaitymi ekstraktami roślinnymi — zarówno tymi pochodzącymi z roślin występujących w Polsce i Europie, jak i tymi o pochodzeniu egzotycznym. Często są one też wzbogacone naturalnymi minerałami czy kwasami owocowymi. 

Z marką Mokosh na pewno warto się zapoznać, gdyż w dość przystępnej cenie nabyć można jej liczne produkty, które śmiało konkurują z dużo droższymi produktami marek zagranicznych, wyróżniając się nie tylko intensywnym działaniem, które można szybko zauważyć, ale również i wspaniałymi zapachami.